skóra wiotka

AKTUALNA PROMOCJA:

nici PDO promocja

Ujędrnianie wiotkiej skóry


Wraz z wiekiem skóra traci jędrność, staje się wiotka i mało elastyczna. Zanika linia żuchwy, kąciki ust zaczynają opadać uwypuklając bruzdę nosowo-wargową, skóra na policzkach traci jędrność, pojawia się nadmiar skóry na powiekach, wiotczejąca szyja skutkuje pojawieniem się podwójnego podbródka, na dekolcie pojawiają się zmarszczki. Zmiany widoczne są również w obrębie ciała: na ramionach pojawiają się tzw. “pelikany”, nad kolanami poziome zmarszczki, uwydatnia się cellulit, opadają pośladki i pojawiają się nieestetyczne fałdy na brzuchu.

Skóra zaczyna się starzeć po ukończeniu 25 roku życia – wtedy utrata kolagenu przestaje być rekompensowana jego produkcją. W miarę upływu lat ten bilans jest coraz bardziej ujemny.

Istotnym czynnikiem wpływającym na przyspieszoną utratę kolagenu, czyli proces starzenia się skóry ma nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV.

Dlatego tak istotna jest fotoprotekcja i odpowiednia pielęgnacja skóry.

Zabiegi polecane w celu profilaktyki/leczenia wiotkiej skóry to:

* mezoterapia – dobór preparatu ma kluczowe znaczenie – oprócz produktów stymulujących produkcję kolagenu  i elastyny bardzo ważne jest  nawilżenie skóry i zapewnienie odpowiedniego poziomu witaminy C, która jest kofaktorem produkcji kolagenu. Różnorodność substancji stymulujących syntezę kolagenu pozwala spersonalizować zabieg, dostosować do wieku pacjenta i potrzeb skóry. W gabinecie CYNAMON stosowane są:

kwas polimlekowy PDLLA skojarzony w preparacie z kwasem hialuronowym

polinukleotydy połączone z kwasem hialuronowym i mannitolem

aminokwasy z kwasem hialuronowym w kilku preparatach różniących się składem ilościowym i jakościowym

kolagen w postaci: Rh kolagenu, atelokolagenu i tropokolagenu

pofragmentowany kwas hialuronowy w połączeniu z kompleksem 9 aminokwasów – stymuluje produkcję kolagenu typu III poprzez wpływ na receptory C44 na fibroblastach, czyli komórkach odpowiedzialnych za syntezę kolagenu

* radiofrekwencja mikroigłowa – metoda polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz ogrzewaniu za pomocą fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej.  Urządzenie stosowane w gabinecie CYNAMON pozwala podać RF aż do głębokości 5 mm  !!! i równocześnie wykonać mezoterapię – z wyboru stosowany jest kwas polimlekowy, ponieważ skuteczność tej terapii łączonej potwierdzono licznymi badaniami klinicznymi.

* karboksyterapia – poprawia ukrwienie i wywołuje mikrouszkodzenia, które stymulując procesy naprawcze

* fale akustyczne – szczególnie polecane w zabiegach na ciało, ale również wykonywane – po skorygowaniu parametrów – na twarz, dekolt

* nici PDO– w celu ujędrniania skóry tworzone są szkielety z nici mono i/lub tornado i/lub multi-fill

Zabiegi wykonywane w gabinecie uzupełniane są suplementami do stosowania w domu  – dobór preparatu zależy od potrzeb i możliwości pacjenta.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej uzupełniane są fizjoterapią estetyczną np Kobido, maderoterapią, masażem bańkami chińskimi. Kojarzenie metod potęguje efekty.

Efekty zabiegów zależą od indywidualnej odpowiedzi organizmu; determinowane są stylem życia pacjenta.

NOWOŚĆ: ODROCZONA PŁATNOŚĆ

Za zabiegi wykonane w naszym gabinecie do kwoty 5000 zł możesz zapłacić przelewem w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów lub rozłożyć płatność na 4, 8 lub 12 wygodnych rat. Sprawdź warunki.