nici PDO

Nici PDO


Od kilku lat stosowane z powodzeniem w medycynie estetycznej: pozwalają na bezpieczny, bezbolesny lifting bezoperacyjny. Nici PDO stymulują syntezę kolagenu i elastyny dając efekt jędrnej, napiętej, gęstej skóry. Wygładzają rysy twarzy i wpływają na relaksację mięśni, co w istotny sposób zmniejsza zmarszczki mimiczne.

Niektóre nici PDO tj.Cavern-fill i Mesh-fill mają dodatkowo właściwości wolumetryczne.

Neokolagenogeneza rozpoczyna się 2 tygodnie po zabiegu. U większości pacjentów efekt widoczny jest już po dwóch miesiącach po zabiegu, bowiem szkielet utworzony w skórze przez zaaplikowane nici PDO wzmocniony jest szkieletem z nowo wytworzonych włókien kolagenowych.

Do tworzenia szkieletów w skórze używane są nici proste oraz spiralnie skręcone. Od października 2018 roku oferta wzbogaciła się o Multi-fill: 14 nitek w 1 kaniuli, co zdecydowanie zmniejsza inwazyjność zabiegu.

Nici wykonane są z polidioksanu – substancji, która po ok.9 miesiącach ulega hydrolizie zamieniając się w wodę i dwutlenek węgla, ale uzyskany efekt utrzymuje się ok.2 lata.

Zaletą nici PDO jest brak ryzyka związanego ze zjawiskiem kapsulacji, które występuje w przypadku innych nici liftingujacych o dłuższym czasie utrzymywania się w organizmie. Zjawisko kapsulacji polega na tak ścisłym otoczeniu nici przez wytworzony kolagen,że uniemożliwia to resorpcję nici, co prowadzić może do powstania zrostów widocznych jako zaciągnięcia powierzchni skóry.

Nici PDO można implantować w dowolną część ciała rewitalizując skórę. Nici PDO z haczykami / zębami oprócz rewitalizacji skóry dają efekt natychmiastowego liftingu.

W Gabinecie CYNAMON stosowane są różnorodne nici z haczykami: ułożonymi zbieżnie dwukierunkowo, przestrzennie w czterech płaszczyznach, z podporowymi haczykami okręconymi jednokierunkowo wokół osi. Haczyki mogą być nacinane lub nadlewane – metoda formowania nici wpływa na jej zdolności liftingujące.

Najsilniejsze właściwości liftingujące mają nici PDO posiadające podwójne zęby zamiast haczyków.

Istnieją nici dedykowane do korekty nosa , do korekty kształtu oczu, do uniesienia łuku brwiowego bądź owalu twarzy.

Mając do dyspozycji różnorodne nici można spersonalizować zabieg.

Aby optymalizować działanie nici PDO można zastosować procedurę Holistic Lift by dr Kepa – podaje się wtedy przez igłę implantującą nić PDO odpowiedni preparat – najczęściej nieusieciowany kwas hialuronowy – bowiem poprawa nawilżenia środowiska, w którym znajdują się fibroblasty zwiększa efektywność ich działania, co zwiększa produkcję kolagenu – wersja PDO-HA

Wyniki zabiegu nićmi PDO są indywidualne i mogą być zróżnicowane w zależności od osoby.