leczenie trądziku

AKTUALNA PROMOCJA:

Piękne usta powiększanie

Leczenie trądziku


Przyczyną trądziku pospolitego jest nadprodukcja sebum przez zbyt aktywne gruczoły łojowe. Nadmiar sebum zatyka ujścia gruczołów łojowych stwarzając idealne warunki do namnażania się bakterii, które wywołują zmiany zapalne.

Zmiany skórne w przebiegu trądziku mogą mieć charakter zaskórników otwartych lub zamkniętych, a także krost, grudek i ropni.

Leczenie trądziku jest procesem złożonym, obejmującym zarówno zabiegi w gabinecie, jak i odpowiednią pielęgnację skóry w warunkach domowych, farmakoterapię i dietę.

Najskuteczniejszym zabiegiem jest Sebacia – zabieg laserowy z użyciem mikrodrobinek złota, które wtłoczone specjalnym urządzeniem w ujścia gruczołów powodują wyselekcjonowany wychwyt energii lasera przez te gruczoły; pod jej wpływem ulegają one przebudowie i redukcji. To innowacyjny zabieg; jako jedyny działa bezpośrednio na źródło trądziku.

Najpopularniejsze zabiegi to peelingi lekarskie. W gabinecie CYNAMON stosuje się kwasy: salicylowy, azelainowy, pirogronowy, szikimowy – pojedynczo lub kojarząc ze sobą w zależności od potrzeb skóry pacjenta.

Najbardziej kompleksowa zewnętrzna kuracja przeciwtrądzikowa to Acnelan – leczy aktualne zmiany zapalne, powikłania potrądzikowe tj.blizny i przebarwienia oraz zapobiega powstawaniu nowych zmian dzięki różnorodnym substancjom oddziałowującym na patogenezę trądziku. Kuracja Acnelanem obejmuje serię zabiegów oraz domową pielęgnację.

Klasyczną metodą leczenia trądziku jest laseroterapia. Energia emitowana przez laser niszczy bakterie wywołujące stan zapalny redukując grudki, krosty i ropnie.

Zabiegi laserem diodowym MedioStar są rekomendowane w leczeniu trądziku odwróconego.

Istnieją również preparaty do mezoterapii leczące trądzik: Mesoline Acne to koktajl regulujący produkcję sebum oraz hamujący powstawanie przebarwień potrądzikowych. To idealne rozwiązanie dla osób nie akceptujących rekonwalescencji koniecznej po zastosowaniu innych metod.

W leczeniu blizn potrądzikowych w gabinecie CYNAMON stosowana jest autorska metoda kojarząca karboksyterapię z ostrzykiwaniem fibryną bogatopłytkową . Wykorzystywany jest potencjał regeneracyjny czynników wzrostu oraz ich działanie przeciwzapalne, co w spektakularny sposób leczy aktywne zmiany zapalne w przebiegu trądziku. Zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej poprawia jakość skóry zarówno u osób z aktywnym trądzikiem, jak i powikłaniami potrądzikowymi.

Traktując holistycznie pacjenta w gabinecie CYNAMON tworzone są personalizowane kremy (Creme Bar) zalecane do pielęgnacji domowej.

NOWOŚĆ: ODROCZONA PŁATNOŚĆ

Za zabiegi wykonane w naszym gabinecie do kwoty 5000 zł możesz zapłacić przelewem w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów lub rozłożyć płatność na 4, 8 lub 12 wygodnych rat. Sprawdź warunki.