leczenie trądziku

Leczenie trądziku


Przyczyną trądziku pospolitego jest nadprodukcja sebum przez zbyt aktywne gruczoły łojowe. Nadmiar sebum zatyka ujścia gruczołów łojowych stwarzając idealne warunki do namnażania się bakterii, które wywołują zmiany zapalne.

Zmiany skórne w przebiegu trądziku mogą mieć charakter zaskórników otwartych lub zamkniętych, a także krost, grudek i ropni.

Leczenie trądziku jest procesem złożonym, obejmującym zarówno zabiegi w gabinecie, jak i odpowiednią pielęgnację skóry w warunkach domowych, farmakoterapię i dietę.

Najskuteczniejszym jest zabieg laserowy z użyciem mikrodrobinek złota, które wtłoczone specjalnym urządzeniem w ujścia gruczołów powodują wyselekcjonowany wychwyt energii lasera przez te gruczoły; pod jej wpływem ulegają one przebudowie i redukcji. To innowacyjny zabieg; jako jedyny działa bezpośrednio na źródło trądziku.

Najpopularniejsze zabiegi to peelingi lekarskie. W gabinecie CYNAMON stosuje się kwasy: salicylowy, azelainowy, pirogronowy, szikimowy – pojedynczo lub kojarząc ze sobą w zależności od potrzeb skóry pacjenta.

Najbardziej kompleksowa zewnętrzna kuracja przeciwtrądzikowa – lecząca aktualne zmiany zapalne, powikłania potrądzikowe tj. blizny i przebarwienia oraz zapobiegająca powstawaniu nowych zmian – bazuje na wyjątkowym połączeniu substancji aktywnych: w składzie znajdują się m.in. kwas salicylowy, kwas migdałowy oraz lepargilan sodu, które wraz z kompleksem beksaretynylu bardzo skutecznie i kompleksowo oczyszczają skórę trądzikową i łojotokową, regulując pracę gruczołów łojowych, pobudzając odnowę skóry. Jest to unikalna formuła wykorzystująca synergię działania odpowiednio dobranych składników.

Klasyczną metodą leczenia trądziku jest laseroterapia. Energia emitowana przez laser niszczy bakterie wywołujące stan zapalny redukując grudki, krosty i ropnie.

Zabiegi laserem diodowym MedioStar są rekomendowane w leczeniu trądziku odwróconego.

Istnieją również preparaty do mezoterapii leczące trądzik: koktajl regulujący produkcję sebum oraz hamujący powstawanie przebarwień potrądzikowych. To idealne rozwiązanie dla osób nie akceptujących rekonwalescencji koniecznej po zastosowaniu innych metod.

W leczeniu blizn potrądzikowych wykorzystywana jest radiofrekwencja mikroigłowa – metoda polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz ogrzewaniu za pomocą fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej.  Urządzenie stosowane w gabinecie CYNAMON pozwala podać RF aż do głębokości 5 mm  !!! i równocześnie wykonać mezoterapię – z wyboru stosowany jest kwas polimlekowy, ponieważ skuteczność tej terapii łączonej potwierdzono licznymi badaniami klinicznymi.

Blizny potrądzikowe można leczyć również łącząc karboksyterapię z ostrzykiwaniem fibryną bogatopłytkową . Wykorzystywany jest potencjał regeneracyjny czynników wzrostu oraz ich działanie przeciwzapalne, co w spektakularny sposób leczy aktywne zmiany zapalne w przebiegu trądziku. Zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej poprawia jakość skóry zarówno u osób z aktywnym trądzikiem, jak i powikłaniami potrądzikowymi.

Zabiegi dobierane są indywidualnie według potrzeb i możliwości pacjenta, po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań.

Efekty zabiegu zależą od indywidualnej odpowiedzi organizmu; determinowane są stylem życia pacjenta.

Traktując holistycznie pacjenta w gabinecie CYNAMON tworzone są personalizowane kremy (Creme Bar) zalecane do pielęgnacji domowej.

Terapia uzupełniana jest nutraceutykami  – udokumentowane badaniami klinicznymi działanie ma japoński suplement firmy Yotsuba: Glutatione , ponieważ m.in. tłumi stany zapalne i reguluje wydzielanie sebum.

NOWOŚĆ: ODROCZONA PŁATNOŚĆ

Za zabiegi wykonane w naszym gabinecie do kwoty 5000 zł możesz zapłacić przelewem w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów lub rozłożyć płatność na 4, 8 lub 12 wygodnych rat. Sprawdź warunki.