leczenie cellulitu

AKTUALNA PROMOCJA:

Piękne usta powiększanie

Kompleksowe leczenie cellulitu


Ćwiczymy, stosujemy dietę, pijemy dużo wody, unikamy używek – a cellulit wciąż jest…..

To jedna z najczęstszych dolegliwości kobiet, będąca efektem nieprawidłowości w tkance łącznej. Tkanka podskórna jest nieprawidłowo rozmieszczona, źle ukrwiona i odżywiona, zaburzony jest jej metabolizm i eliminacja toksyn.Tworzy się “błędne koło”.

Cellulit jest defektem/chorobą tkanki łącznej o złożonej etiopatogenezie.

Obejmuje 4 fazy rozwoju:

 • obrzęk
 • zmiany w naczyniach
 • zwłóknienie
 • stwardnienie

Istnieje koncepcja,że cellulit jest wyrazem obrony organizmu przed substancjami toksycznymi, które są bądź wprowadzane z pokarmem i lekami, bądź są produktami przemian metabolicznych zachodzacych w organizmie.

Dlatego lecząc cellulit warto nie tylko uwzględniać aspekty estetyczne, ale również zwrócić uwagę na ewentualne występujace schorzenia.

Rozróżniamy różne biotypy cellulitu, nie ma ponoć dwóch kobiet z takim samym typem cellulitu, dlatego też leczenie winno być dostosowane indywidualnie.

Jedynie kompleksowe leczenie uwzględniające wszystkie przyczyny cellulitu przynosi oczekiwane rezultaty.

Satysfakcjonujące efekty uzyskać można stosując karboksyterapię i/lub mezoterapię.

Karboksyterapia uznawana jest – w świetle najnowszych badań – za jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania cellulitu.

Injekcje dwutlenku węgla powodują poprawę ukrwienia tkanek: zwiększa się podaż tlenu i substancji odżywczych, nasilają się procesy metaboliczne i eliminacja toksyn z komórek, poprawia się odnowa komórkowa. Zwiększa się synteza kolagenu i elastyny w odpowiedzi na stan zapalny indukowany w skórze w momencie aplikacji CO2, co powoduje lepsze napięcie skóry  – ulegaja wygładzeniu nierówności zwane “pomaranczową skórką”. Ponieważ injekcje dwutlenku węgla w sposób mechaniczny i chemiczny (poprzez powstały kwas węglowy) niszczą tkankę tłuszczową, to równocześnie redukowane są miejscowe otłuszczenia towarzyszące cellulitowi.

Mezoterapia cellulitu polega na wstrzyknięciu w miejsca objęte zmianami odpowiednio dobranych specyfików.

W gabinecie stosowane są gotowe koktajle różniące się między sobą aktywnymi składnikami:

 • Cellucare
 • Cellutrix
 • Celluform
 • Proshock Shape
 • Alidya
 • Dermaheal LL

U osób z cellulitem we wstępnym stadium szczególnie skuteczna jest Alidya – preparat o unikatowym składzie hamujący rozwój cellulitu poprzez uruchomienie szeregu mechanizmów m.in.chelatacji metali i rozpuszczania toksyn (według hipotezy prof.Motolese żelazo wydostające się z osłabionych naczyń na poziomie mikrokrążenia przyczynia się do powstawania cellulitu).

U osób z towarzyszącym cellulitowi nadmiarem tkanki tłuszczowej warto siegnąć do preparatów zawierających substancje lipolityczne np. Celluform z fosfatydylocholiną i deoksycholanem lub Dermaheal LL, który oprócz fosfatydylocholiny zawiera peptydy biomimetyczne, które wykazują właściwości napinające tkankę, co szczególnie wskazane jest u osób z cellulitem i wiotką skórą.

Cellucare i Cellutrix zawierają kofeinę stosowaną w różnorodnych preparatach antycellulitowych. Kofeina równiez działa lipolitycznie (podobnie jak fukoksantyna obecna dodatkowo w Cellutrix) , ale niewskazana jest u osób z tendencją do tzw. “pajączków”. Cellucare ma dodatkowo silne właściwości nawilżające, a Cellutrix regenerujące skórę.

U osób z zaawansowanym cellulitem w stadium III/IV polecany jest Proshock Shape, bowiem zawiera kolagenazę, która rozbija włókna kolagenowe poprawiając w spektakularny sposób strukturę tkanki łącznej.

Odpowiedni dobór preparatu do mezoterapii gwarantuje skuteczność leczenia. Działanie wielokierunkowe tj. połączenie mezoterapii z zabiegami z wykorzystaniem fal akustycznych oraz z masażem limfatycznym potęgują uzyskane efekty. Fale akustyczne poprawiają mikrokrążenie, a więc odżywienie tkanek, metabolizm i eliminację toksyn. Masaż limfatyczny w sposób mechaniczny przyspiesza elimację toksyn, również uwalnianych z tkanki łącznej w efekcie zabiegu mezoterapii.

Czasami terapia wzbogacana jest injekcją indywidualnie dobranych preparatów homeopatycznych podawanych w miejsca objęte cellulitem (biomezoterapia) lub w punkty akupunkturowe (homeosinatria).

W gabinecie stosowane  są także wlewy kroplowe: koktajl antycellulitowy zawierający odpowiednie produkty homeopatyczne, które przyspierają detoksyfikację  na poziomie układu limfatycznego oraz wspomagają odtruwającą rolę wątroby i nerek.

Uzupełnieniem leczenia jest terapia oczyszczająca i nutraceutyki do stosowania w domu.

Lecząc cellulit warto pamiętać o równoczesnym:

 • ujędrnianiu skóry np.injekcjami kolagenem Nithya lub implantacją nici PDO
 • likwidacji miejscowych otłuszczeń poprzez adipocytolizę injekcyjną preparatem Aqualyx lub redukując tkankę tłuszczową poprzez obkurczenie adipocytów preparatem Prostrolane Inner-B

W gabinecie CYNAMON każda pacjentka z cellulitem traktowana jest indywidualnie – na pierwszej wizycie proponowany jest schemat leczenia i ustalana indywidualna cena serii zaleconych zabiegów.

Postępy leczenia monitorowane są metodą termograficzną (CelluVision).

NOWOŚĆ: ODROCZONA PŁATNOŚĆ

Za zabiegi wykonane w naszym gabinecie do kwoty 5000 zł możesz zapłacić przelewem w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów lub rozłożyć płatność na 4, 8 lub 12 wygodnych rat. Sprawdź warunki.