leczenie cellulitu

AKTUALNA PROMOCJA:

nici PDO promocja

Kompleksowe leczenie cellulitu


Ćwiczymy, stosujemy dietę, pijemy dużo wody, unikamy używek – a cellulit wciąż jest…..

To jedna z najczęstszych dolegliwości kobiet, będąca efektem nieprawidłowości w tkance łącznej. Tkanka podskórna jest nieprawidłowo rozmieszczona, źle ukrwiona i odżywiona, zaburzony jest jej metabolizm i eliminacja toksyn. Tworzy się “błędne koło”.

Cellulit jest defektem/chorobą tkanki łącznej o złożonej etiopatogenezie.

Obejmuje 4 fazy rozwoju:

  • obrzęk
  • zmiany w naczyniach
  • zwłóknienie
  • stwardnienie

Istnieje koncepcja,że cellulit jest wyrazem obrony organizmu przed substancjami toksycznymi, które są bądź wprowadzane z pokarmem i lekami, bądź są produktami przemian metabolicznych zachodzących w organizmie.

Dlatego lecząc cellulit warto nie tylko uwzględniać aspekty estetyczne, ale również zwrócić uwagę na ewentualne występujące schorzenia.

Rozróżniamy różne biotypy cellulitu, nie ma ponoć dwóch kobiet z takim samym typem cellulitu, dlatego też leczenie winno być dostosowane indywidualnie.

Jedynie kompleksowe leczenie uwzględniające wszystkie przyczyny cellulitu przynosi oczekiwane rezultaty.

W gabinecie CYNAMON stosowane są:

1.karboksyterapia – uznawana jest w świetle najnowszych badań za jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania cellulitu.

Injekcje dwutlenku węgla powodują poprawę ukrwienia tkanek: zwiększa się podaż tlenu i substancji odżywczych, nasilają się procesy metaboliczne i eliminacja toksyn z komórek, poprawia się odnowa komórkowa. Zwiększa się synteza kolagenu i elastyny w odpowiedzi na stan zapalny indukowany w skórze w momencie aplikacji CO2, co powoduje lepsze napięcie skóry  – ulegaja wygładzeniu nierówności zwane “pomaranczową skórką”. Ponieważ injekcje dwutlenku węgla w sposób mechaniczny i chemiczny (poprzez powstały kwas węglowy) niszczą tkankę tłuszczową, to równocześnie redukowane są miejscowe otłuszczenia towarzyszące cellulitowi.

2.mezoterapia cellulitu polega na wstrzyknięciu w miejsca objęte zmianami odpowiednio dobranych specyfików.

W gabinecie stosowane są gotowe koktajle różniące się między sobą aktywnymi składnikami.

U osób z cellulitem we wstępnym stadium zalecany jest preparat o unikatowym składzie hamujący rozwój cellulitu poprzez uruchomienie szeregu mechanizmów m.in.chelatacji metali i rozpuszczania toksyn (według hipotezy prof.Motolese żelazo wydostające się z osłabionych naczyń na poziomie mikrokrążenia przyczynia się do powstawania cellulitu).

U osób z towarzyszącym cellulitowi nadmiarem tkanki tłuszczowej warto siegnąć do preparatów zawierających substancje lipolityczne np. fostatydylocholinę, kofeinę, deoksycholan czy fukoksantynę.

U osób z zaawansowanym cellulitem w stadium III/IV polecany jest preparat zawierający kolagenazę, która rozbija włókna kolagenowe poprawiając w spektakularny sposób strukturę tkanki łącznej.

Odpowiedni dobór preparatu do mezoterapii gwarantuje skuteczność leczenia.

3.fale akustycznemasaż limfatyczny.

Fale akustyczne poprawiają mikrokrążenie, a więc odżywienie tkanek, metabolizm i eliminację toksyn. Masaż limfatyczny w sposób mechaniczny przyspiesza eliminację toksyn uwalnianych z tkanki łącznej w trakcie zabiegu.

Czasami terapia wzbogacana jest injekcją indywidualnie dobranych preparatów homeopatycznych podawanych w miejsca objęte cellulitem (biomezoterapia) lub w punkty akupunkturowe (homeosinatria).

W gabinecie stosowane  są także wlewy kroplowe: koktajl antycellulitowy zawierający odpowiednie produkty homeopatyczne, które przyspierają detoksyfikację  na poziomie układu limfatycznego oraz wspomagają odtruwającą rolę wątroby i nerek.

Uzupełnieniem leczenia jest terapia oczyszczająca i nutraceutyki do stosowania w domu.

Lecząc cellulit warto pamiętać o równoczesnym:

  • ujędrnianiu skóry np. biostymulatorami tkankowymi
  • likwidacji miejscowych otłuszczeń poprzez adipocytolizę injekcyjną  lub redukując tkankę tłuszczową poprzez obkurczenie adipocytów

W gabinecie CYNAMON każda pacjentka z cellulitem traktowana jest indywidualnie – na pierwszej wizycie proponowany jest schemat leczenia i ustalana indywidualna cena serii zaleconych zabiegów.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej uzupełniane są fizjoterapią estetyczną: antycellulitowy masaż bańką chińską potęguje efekty zabiegów.

NOWOŚĆ: ODROCZONA PŁATNOŚĆ

Za zabiegi wykonane w naszym gabinecie do kwoty 5000 zł możesz zapłacić przelewem w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów lub rozłożyć płatność na 4, 8 lub 12 wygodnych rat. Sprawdź warunki.