leczenie bruksizmu

AKTUALNA PROMOCJA:

nici PDO promocja

Leczenie bruksizmu


Bruksizm to nawykowe, nieświadome zaciskanie zębów. Prowadzi to do wielu różnorodnych dolegliwości, m.in.:

  • bólu i nadwrażliwości zębów
  • bólu głowy i karku
  • bólu w okolicy oczodołów

Zaburzenia równowagi w nadmiernie napiętych mięśniach żwaczowych i mimicznych, przez system szlaków powięziowych oraz wspólny system unaczynienia i unerwienia, przekazywane są dalej do mięśni podpotylicznych, obręczy barkowej, mięśni przykręgosłupowych, mięśni obręczy biodrowej i dalej aż do okolic stawów skokowych Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych wpływają na pozostałe układy człowieka, dlatego bardzo często wady zgryzu współwystępują z wadami postawy.

Bruksizm prowadzi często do zmiany rysów twarzy – twarz staje się „kwadratowa”, „męska”, z silnie zarysowaną linią żuchwy Dzieje się tak, gdy dochodzi do przerostu mięśni żwaczy w wyniku ich stałego, nadmiernego napięcia.

Bruksizm leczy się podając w mięśnie żwacze preparaty relaksujące – w gabinecie CYNAMON najczęściej stosowany jest:

 * płynny neuromodulator – rozluźnia mięśnie, poprzez tymczasowe zaburzenie przekazywania sygnału z nerwów. Nie przeszkadza to w codziennym życiu, a jedynie ogranicza kurczowe zaciskanie się mięśni żwaczy; zmniejsza siłę żucia i poziom bólu. W trakcie działania preparatu mięśnie są osłabione, zniwelowane jest napięcie. Twarz wygląda smuklej, ponieważ mięśnie tracą swoją objętość.

 * tropokolagenem z bioflawonoidami  pozyskiwanymi z ekstraktu  z dziurawca – mają one działanie przeciwskurczowe, antyoksydacyjne, przeciwzapalne i ochronne. Zaś tropokolagen wpływa na regenerację tkanki łącznej stanowiącej integralną część mięśni. W tych strukturach przebiegają nerwy i naczynia krwionośne – ich regeneracja wpływa korzystnie na napięcie mięśni.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej uzupełniane są fizjoterapią estetyczną w celu wzmocnienia efektów –  w celu relaksacji mięśni polecany jest masaż rozluźniający mięśnie, ewentualnie “suche igłowanie.

Zabiegi dobierane są indywidualnie według potrzeb i możliwości pacjenta, po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań.

Efekty zabiegu zależą od indywidualnej odpowiedzi organizmu; determinowane są stylem życia pacjenta.

NOWOŚĆ: ODROCZONA PŁATNOŚĆ

Za zabiegi wykonane w naszym gabinecie do kwoty 5000 zł możesz zapłacić przelewem w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów lub rozłożyć płatność na 4, 8 lub 12 wygodnych rat. Sprawdź warunki.