korekta rozstępów

AKTUALNA PROMOCJA:

nici PDO promocja

Korekta rozstępów


Rozstępy powstają na skutek rozerwania głębszych warstw skóry; włókna kolagenowe ulegają uszkodzeniu.  Często związane jest to z gwałtowną zmianą wagi. Powstawaniu rozstępów sprzyjają również zaburzenia hormonalne – sterydy uwalniane przez korę nadnerczy, jak również przyjmowane w trakcie terapii powodują szybszy rozkład kolagenu.

W początkowej fazie – trwającej około pół roku – dochodzi do zniekształcenia włókien kolagenowych i obrzęku skóry właściwej w odpowiedzi na stan zapalny. Rozstępy są czerwonofioletowe. Kolejny etap to faza zanikowa; rozstępy bledną i przyjmują wklęsłą, pomarszczoną postać; podczas tej fazy włókna kolagenowe ulegają zanikowi.

Im wcześniej zostanie wdrożone leczenie, tym lepsze uzyskuje się efekty.

Najskuteczniejszą metodą korekty rozstępów jest karboksyterapia, pozwala uzyskać ok.80% poprawy. Rozstępy ulegają spłyceniu, normalizuje się ich kolor i poprawia jakość skóry. Dwutlenek węgla podawany jest w taki sposób, by rozwarstwić rozstęp – dlatego w gabinecie CYNAMON ta metoda preferowana jest u pacjentów z szerokimi rozstępami.

W leczeniu rozstępów wykorzystywane są również inne technologie:

  • radiofrekwencja mikroigłowa – frakcjonowanie mikroigłowe przesyła falę radiową na odpowiednią głębokość skóry dając efekt precyzyjnego podgrzania ponad 40  stopni Celsjusza. Połączenie obu metod tj. RF i mikro nakłuwania pozwala osiągnąć lepszy efekt niż w przypadku każdej z tych metod osobno. Urządzenie stosowane w gabinecie CYNAMON pozwala podać RF aż do głębokości 5 mm  !!! i równocześnie wykonać mezoterapię – z wyboru stosowany jest kwas polimlekowy, ponieważ skuteczność tej terapii łączonej potwierdzono licznymi badaniami klinicznymi. Leczenie rozstępów tą metodą polecane jest zwykle pacjentom z siecią drobnych, cienkich rozstępów.
  • plazma – emitowana przez urządzenie energia powoduje jonizację gazów zawartych w powietrzu pomiędzy skórą pacjenta, a końcówką urządzenia Podwyższona temperatura prowadzi do sublimacji (mikrouszkodzeń) naskórka, pobudzając włókna kolagenowe do odbudowy. Leczenie rozstępów tą metodą polecane jest najczęściej w przypadku cienkich pojedynczych rozstępów.

W gabinecie CYNAMON w terapii rozstępów stosowane są także:

  • zabiegi regeneracyjne z krwi
  • ostrzykiwanie preparatem kolagenu, kwasem polimlekowym, polinukleotydami
  • peelingi lekarskie

NOWOŚĆ: ODROCZONA PŁATNOŚĆ

Za zabiegi wykonane w naszym gabinecie do kwoty 5000 zł możesz zapłacić przelewem w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów lub rozłożyć płatność na 4, 8 lub 12 wygodnych rat. Sprawdź warunki.