epilacja laserowa

AKTUALNA PROMOCJA:

nici PDO promocja

Epilacja


To trwałe usuwanie owłosienia za pomocą wiązki promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez laser.

Ze względu na mechanizm działania najlepsze efekty uzyskuje się usuwając ciemne owłosienie u osób z jasną karnacją. Dlatego też nie powinno wykonywać się zabiegu na skórze świeżo opalonej. Aczkolwiek używany w gabinecie laser MeDioStar miXT  940 ze względu na swoje parametry techniczne może być stosowany również u osób z ciemną karnacją.

Aby efekt epilacji był jak najlepszy zaleca się przynajmniej 6 tygodni przed zabiegiem nie usuwać włosów pęsetą, można je tylko golić, ewentualnie stosować depilatory chemiczne (dążymy do optymalnej regeneracji cebulki włosowej przed zabiegiem, bo ona jest celem działania lasera).

Bezpośrednio przed zabiegiem skóra winna być ogolona.

Po zabiegu co najmniej przez 2 tygodnie zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem, najlepiej 50+, aby uniknąć ewentualnych przebarwień. Nie powinno się również używać samoopalaczy oraz stosować peelingów na skórę podrażnioną zabiegiem. Wskazane jest intensywne jej nawilżanie.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża, laktacja
  • opalona skóra (słońce,solarium,samoopalacz)
  • przyjmowanie leków światłouczulających
  • stosowanie kremów z retinolem
  • bielactwo, łuszczyca

Laser jest w stanie zniszczyć włosy, które znajdują się w fazie intensywnego wzrostu, tzw. fazie anagenu. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, część z nich jest w fazie spoczynku. Dlatego też najczęściej ( w 80% przypadków) nie wystarcza zabieg jednorazowy, po upływie określonego czasu epilację trzeba powtórzyć. Okres pomiędzy zabiegami epilacji laserowej różni się w zależności od obszaru poddanego zabiegowi.

Leczenie laserem nie tylko niszczy mieszki włosowe, ale również wpływa na dynamikę wzrostu poprzez opóźnienie wzrostu oraz poprzez przeprowadzenie włosu z fazy anagenu do telogenu. Po kolejnych zabiegach cykl życia włosów staje się zsynchronizowany, co zwiększa skuteczność z każdym kolejnym zabiegiem.

Od maja 2016 roku w gabinecie stosowane jest specjalistyczne serum dr Cyj Less Less zawierające peptydy biomimetyczne hamujące wzrost włosów, by potęgować działanie epilacji.

Istnieje możliwość zakupu w/w preparatu do stosowania w domu.

NOWOŚĆ: ODROCZONA PŁATNOŚĆ

Za zabiegi wykonane w naszym gabinecie do kwoty 5000 zł możesz zapłacić przelewem w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów lub rozłożyć płatność na 4, 8 lub 12 wygodnych rat. Sprawdź warunki.