egzosomy

Egzosomy ASCE+ jako bezpieczny i uniwersalny mediator

Egzosomy ASCE+ to innowacyjny zabieg wykorzystujący potencjał komórek macierzystych – chociaż same egzosomy  ASCE+ nie są komórkami macierzystymi, tylko niewielkimi pęcherzykami wytwarzanymi przez te komórki. Są tak małymi cząsteczkami, że z łatwością przenikają do skóry właściwej, gdzie biorą udział w licznych procesach, przyczyniających się do odmłodzenia skóry i rozjaśnienia przebarwień.

Egzosomy ASCE+ pozyskiwane są za pomocą opatentowanej technologii ExoSCRT™, która umożliwia zachowanie ich wysokiej czystości. Gotowy produkt zawiera 100% egzosomów. Te niewielkie, mierzone w nanometrach (30-200 nm) pęcherzyki zewnątrzkomórkowe pełnią funkcję mediatora komunikacji międzykomórkowej w skórze właściwej. Charakteryzują się działaniem regeneracyjnym i przeciwzapalnym. Efektywność terapii została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi. Preparat z egzosomami jest bezpieczny dla organizmu i nie uczula.

Ponieważ egzosomy ASCE+ to cząsteczki mniejsze od wirusów, z łatwością wnikają w skórę, gdzie od razu inicjują procesy regeneracyjne. Dla terapii anty-aging najważniejsze jest ich działanie pobudzające wytwarzanie kolagenu i elastyny. Jednocześnie wzmacniają barierę naskórkową i zwiększają wytrzymałość tkanki podskórnej. W ten sposób egzosomy ASCE+ budują trwały stelaż skóry, który zapewnia jej młody wygląd przez wiele miesięcy.

96 rodzajów miRNA i ponad 200 typów białek wchodzących w skład egzosomów ASCE+ charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym, przeciwstarzeniowym, rozjaśniającym oraz stymulującym migrację i poliferację komórek.

Terapia egzosomami ASCE+ stosowana jest jako:

1. terapeutyk regeneracyjny do odmładzania skóry, bo:

  • poprawia koloryt skóry
  • poprawia nawilżenie
  • redukuje zmarszczki

2. leczenie hipermelanozy tj.przebarwień

3. leczenie atopowego zapalenia skóry

4. przyspieszenie gojenia ran

5. redukcja blizn przerośniętych

Terapia egzosomami nie wymaga specjalnego przygotowania. Egzosomy podawane są bezpośrednio na skórę. Skóra po zabiegu goi się bardzo szybko, a więc nie wymaga on rekonwalescencji.