Gabinet Medycyny Esetycznej Katowice
lipofiling

gabinet medycyny estetycznej katowice


To metoda wypełniania i modelowania, rewitalizacji i nawilżania skóry twarzy oraz całego ciała za pomocą autologicznej tkanki tj. tłuszczu pobranego z okolicy brzucha i/lub ud.


Ogromny potencjał regeneracyjny tkanki tłuszczowej możliwy jest dzięki obecności komórek macierzystych w przeszczepianej tkance.


Jest to alternatywa dla zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy chemicznych. To bezpieczna metoda dająca naturalne i długotrwałe efekty : 7-12 lat w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.


Jakość przeszczepianego tłuszczu zależy od sposobu przygotowania materiału do podania.


W gabinecie używany jest w tym celu system PUREGRAFT. To innowacyjny, sterylny sytem selektywnej filtracji tłuszczu, pozwalający usunąć co najmniej 97% lipidów i elementów morfotycznych z przygotowywanej tkanki (w standartowych technikach przeszczep zawiera ponad 10 razy więcej zanieczyszczeń) w sposób skuteczny i niezwykle delikatny, aby zachować wszelkie  właściwości regeneracyjne tkanki tłuszczowej. Ta metoda pozwala uzyskać najbardziej przewidywalny efekt przeszczepu i zminimalizowac okres rekonwalescencji.


By podawany tłuszcz miał idealnie jednolitą konsystencję i gęstość odpowiadająca potrzebom konkretnego pacjenta oczyszczony w systemie PUREGRAFT materiał przeszczepowy transferowany jest przez odpowiednie anaerobowe konektory TULIP.


Aby zwiększyć przeżywalność komórek tłuszczowych warto połączyć tłuszcz z osoczem bogatopłytkowym.


Aby zintensyfikować efekty można skojarzyć lipofiling z terapią dwutlenkiem węgla.

Przed lipofilingiem zalecana jest seria 4-6 zabiegów karboksyterapii w miejscu, skąd będzie pobrana tkanka tłuszczowa w celu lepszego jej przygotowania do liposukcji.

Po lipofilingu karboksyterapia zalecana jest w miejscu przeszczepu tkanki tłuszczowej w celu dotlenienia i odżywienia implantowanych komórek tłuszczowych.


Zabieg lipofilingu poprzedza konsultacja lekarska.


Potrzebujesz bezpłatnej pomocy w doborze zabiegu? Skontaktuj się z nami!