Gabinet Medycyny Esetycznej Katowice
Kompleksowe leczenie cellulitu

Ćwiczymy, stosujemy dietę, pijemy dużo wody, unikamy używek - a cellulit wciąż jest.....


To jedna z najczęstszych dolegliwości kobiet, będąca efektem nieprawidłowości w tkance łącznej. Tkanka podskórna jest nieprawidłowo rozmieszczona, źle ukrwiona i odżywiona, zaburzony jest jej metabolizm i eliminacja toksyn.Tworzy się "błędne koło".


Cellulit jest defektem/chorobą tkanki łącznej o złożonej etiopatogenezie.


wakacje bez cellulitu

 


Obejmuje 4 fazy rozwoju:

  • obrzęk
  • zmiany w naczyniach
  • zwłóknienie
  • stwardnienie


Istnieje koncepcja,że cellulit jest wyrazem obrony organizmu przed substancjami toksycznymi, które są bądź wprowadzane z pokarmem i lekami, bądź są produktami przemian metabolicznych zachodzacych w organizmie.


Dlatego lecząc cellulit warto nie tylko uwzględniać aspekty estetyczne, ale również zwrócić uwagę na ewentualne występujace schorzenia.

 

Rozróżniamy różne biotypy cellulitu, nie ma ponoć dwóch kobiet z takim samym typem cellulitu, dlatego też leczenie winno być dostosowane indywidualnie.


Jedynie kompleksowe leczenie uwzględniające wszystkie przyczyny cellulitu przynosi oczekiwane rezultaty.

 

Satysfakcjonujące efekty uzyskać można stosując karboksyterapię i/lub mezoterapię.


Karboksyterapia uznawana jest - w świetle najnowszych badań - za jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania cellulitu.

 

Injekcje dwutlenku węgla powodują poprawę ukrwienia tkanek: zwiększa się podaż tlenu i substancji odżywczych, nasilają się procesy metaboliczne i eliminacja toksyn z komórek, poprawia się odnowa komórkowa. Zwiększa się synteza kolagenu i elastyny w odpowiedzi na stan zapalny indukowany w skórze w momencie aplikacji CO2, co powoduje lepsze napięcie skóry  - ulegaja wygładzeniu nierówności zwane "pomaranczową skórką". Ponieważ injekcje dwutlenku węgla w sposób mechaniczny i chemiczny (poprzez powstały kwas węglowy) niszczą tkankę tłuszczową, to równocześnie redukowane są miejscowe otłuszczenia towarzyszące cellulitowi.


Mezoterapia cellulitu polega na wstrzyknięciu w miejsca objęte zmianami odpowiednio dobranych specyfików.


W gabinecie stosowane są gotowe koktajle różniące się między sobą aktywnymi składnikami:

  • Cellucare
  • Cellutrix
  • Celluform
  • Proshock Shape
  • Alidya
  • Dermaheal LL


U osób z cellulitem we wstępnym stadium szczególnie skuteczna jest Alidya - preparat o unikatowym składzie hamujący rozwój cellulitu poprzez uruchomienie szeregu mechanizmów m.in.chelatacji metali i rozpuszczania toksyn (według hipotezy prof.Motolese żelazo wydostające się z osłabionych naczyń na poziomie mikrokrążenia przyczynia się do powstawania cellulitu).


U osób z towarzyszącym cellulitowi nadmiarem tkanki tłuszczowej warto siegnąć do preparatów zawierających substancje lipolityczne np. Celluform z fosfatydylocholiną i deoksycholanem lub Dermaheal LL, który oprócz fosfatydylocholiny zawiera peptydy biomimetyczne, które wykazują właściwości napinające tkankę, co szczególnie wskazane jest u osób z cellulitem i wiotką skórą.


Cellucare i Cellutrix zawierają kofeinę stosowaną w różnorodnych preparatach antycellulitowych. Kofeina równiez działa lipolitycznie (podobnie jak fukoksantyna obecna dodatkowo w Cellutrix) , ale niewskazana jest u osób z tendencją do tzw. "pajączków". Cellucare ma dodatkowo silne właściwości nawilżające, a Cellutrix regenerujące skórę.


U osób z zaawansowanym cellulitem w stadium III/IV polecany jest Proshock Shape, bowiem zawiera kolagenazę, która rozbija włókna kolagenowe poprawiając w spektakularny sposób strukturę tkanki łącznej.


Odpowiedni dobór preparatu do mezoterapii gwarantuje skuteczność leczenia. Działanie wielokierunkowe tj. połączenie mezoterapii z zabiegami z wykorzystaniem fal akustycznych oraz z masażem limfatycznym potęgują uzyskane efekty. Fale akustyczne poprawiają mikrokrążenie, a więc odżywienie tkanek, metabolizm i eliminację toksyn. Masaż limfatyczny w sposób mechaniczny przyspiesza elimację toksyn, również uwalnianych z tkanki łącznej w efekcie zabiegu mezoterapii.


Czasami terapia wzbogacana jest biomezoterapią polegającą na podaniu w injekcji indywidualnie dobranych preparatów homeopatycznych.

 

Uzupełnieniem jest doustna terapia oczyszczająca i nutraceutyki do stosowania w domu.


W gabinecie CYNAMON każda pacjentka z cellulitem traktowana jest indywidualnie - na 1ej wizycie proponowany jest schemat leczenia i ustalana indywidualna cena serii zaleconych zabiegów.

 

Postępy leczenia monitorowane są metodą termograficzną (CelluVision).


wakacje bez cellulitu

 


Potrzebujesz bezpłatnej pomocy w doborze zabiegu? Skontaktuj się z nami!