Gabinet Medycyny Esetycznej Katowice
karboksyterapia

gabinet medycyny estetycznej katowice


Karboksyterapia, czyli leczenie dwutlenkiem węgla to przełom w medycynie estetycznej. To metoda bezpieczna, bardzo mało inwazyjna, a niezwykle skuteczna, co potwierdzają liczne badania kliniczne na całym świecie.

 

Karboksyterapia polega na śródskórnym lub podskórnym podawaniu ściśle określonych dawek sterylnego, medycznego dwutlenku węgla. Taka injekcja uruchamia w skórze kaskadę reakcji: poprawia się ukrwienie danego obszaru, a w konsekwencji zwiększa się ilość substancji odżywczych i tlenu dostarczanych do tkanek. Poprawa mikrokrążenia jest spowodowana rewaskularyzacją, czyli udrażnianiem już istniejących drobnych naczyń oraz neowaskularyzacją,  czyli powstawaniem nowych naczyń w odpowiedzi na podany miejscowo dwutlenek węgla.

 

W skórze dochodzi również do kontrolowanej reakcji zapalnej, co powoduje wzmożoną syntezę kolagenu, a więc przyczynia się do poprawy jędrności skóry - jest to proces długotrwały, wielomiesięczny.

 

Początkowo dwutlenek węgla podawano śródskórnie lecząc owrzodzenia na tle cukrzycy i miażdżycy. Kiedy zauważono, że wprowadzony taką metoda gaz poza skutkami terapeutycznymi poprawia również wygląd skóry, karboksyterapia uzyskała nowy wymiar, zaczęto ją wykorzystywać w medycynie estetycznej

 

Wskazania do karboksyterapii:

- rozstępy

- blizny

- cellulit

- miejscowa otyłość, również wspomagająco przy liposukcji

- zmarszczki

- cienie pod oczami

- wiotczejąca skóra twarzy, szyi, dekoltu

- utrata elastyczności skóry biustu, brzucha, pośladków, ramion i ud

- regeneracja dłoni

- poprawa kondycji włosów, łysienie

- teleangiektazje

- tudno gojące się rany, owrzodzenia

 

Więcej informacji o wskazaniach medycznych, ewentualnych przeciwwskazaniach  i szczegółowym mechanizmie działania na stronie www.karboksyterapiaslask.pl

 

Możliwe jest skojarzenie karboksyterapii z mezoterapią, wówczas skuteczność mezoterapii jest o 30% większa.

 

Zabieg karboksyterapii łączonej z autogicznym osoczem bogatopłytkowym uzyskał PERŁĘ DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ jako najlepszy zabieg 2014 roku.

 

Synergia obu metod pozwala osiągnąć lepsze efekty w krótszym czasie, jest szczególnie polecana w przypadkach:

- łysienia

- utraty elastyczności skóry

- trudno gojąch sie ranach


Potrzebujesz bezpłatnej pomocy w doborze zabiegu? Skontaktuj się z nami!