Gabinet Medycyny Esetycznej Katowice
fotoodmładzanie

gabinet medycyny estetycznej katowice


To jedna z najnowszych, najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod kompleksowej odnowy skóry.
Laser emituje światło, które wnika głęboko w tkankę podskórną zwiększając gęstość kolagenu, przez co skóra staje się bardziej zwarta i sprężysta.W gabinecie używany jest laser diodowy MeDioStar miXT 940.

Fotoodmładzanie szczególnie polecane jest pacjentom, u których występują:
- posłoneczne zmiany pigmentacyjne
- niejednolity koloryt skóry
- rozszerzone pory
- teleangiektazje (rozszerzone naczynka)
- trądzik różowaty
- płytkie zmarszczki
- zmiana sprężystości skóry

 

Fotoodmładzaniu poddane mogą być wszystkie partie ciała, które wymagają poprawy kondycji skóry, a zwłaszcza twarz, szyja, dekolt i dłonie.

 

Ilość zabiegów uzależniona jest od rodzaju skóry i jej problemów. Najczęściej, aby efekty były widoczne i trwałe, zalecane są 4 zabiegi w odstępach 4-6 tygodni. Pierwsze efekty - rozświetlona i bardziej elastyczna skóra, spłycone zmarszczki - widoczne są już po 2 zabiegach.

 

Przez miesiąc przed zabiegiem nie powinno się opalać (słońce, solarium), ani stosować samoopalaczy oraz kremów z retinolem i/lub wit.C., a minimum tydzień przed zabiegiem nie powinno wykonywać peelingów.
Każda skóra reaguje na fotoodmładzanie w sposób indywidualny. W niektórych przypadkach bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić podrażnienia, rumień, pieczenie, lekki obrzęk i strupki w miejscach przebarwień.
Po zabiegu również nie powinno opalać się przez co najmniej miesiąc, a przez tydzień nie korzystać z sauny i/lub basenu. Przez kilka dni przeciwwskazane jest używanie mydła, toniku na bazie alkoholu i wszelkich substancji mogących podrażniać skórę. Zaleca się stosowanie przez 2-3 dni kremów: solcoseryl, bepanten lub alantan.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża, laktacja
- przyjmowanie leków światło uczulających
- bielactwo, łuszczyca
- aktywna opryszczka
- skłonność do bliznowców i przebarwień


Potrzebujesz bezpłatnej pomocy w doborze zabiegu? Skontaktuj się z nami!