Gabinet Medycyny Esetycznej Katowice
wypełnianie bruzd i zmarszczek

gabinet medycyny estetycznej katowice


W gabinecie najczęściej stosowane są preparaty oparte na naturalnych substancjach występujących we wszystkich żywych organizmach. Z wiekiem ich ilość drastycznie maleje. Wiążą one wodę w naskórku i są składnikiem macierzy komórkowej w skórze właściwej. Ich niedobór powoduje powstawanie zmarszczek.


Takie wypełniacze są bezpieczne, doskonale tolerowane, całkowicie integrują się z tkankami; dają efekt długotrwały, który można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami po upływie 6-12 miesięcy.


Poza działaniem wypełniającym  dają efekt silnej stymulacji skóry, pobudzają ją do regeneracji, dzięki czemu po wchłonięciu zmarszczki są już na ogół płytsze niż przed zabiegiem.


W gabinecie stosuje się m.in preparaty:

- Neauvia Organic Intense

- Neauvia Organic Stimulate

- Neauvia Organic Rheology
- Princess Filler
- Revanesse Contour

- Regenouve Fine

- Regenouve Deep

- Regenouve Sub-Q


W lutym 2015 roku wprowadzono Erelle - wypełniacz nowej generacji.


Jest to sieciowana karboksymetyloceluloza, która w odróżnieniu od dotychczasowych tradycyjnych wypełniaczy hamuje enzym hialuronidazę, co dodatkowo utrwala efekt nawilżenia skóry. Karboksymetyloceluloza aktywuje keratynocyty, co sprzyja procesom naprawczym dając efekt przeciwstarzeniwy.


Innowacją w stosunku do tradycyjnych wypełniaczy na bazie kwasu jest całkowity brak protein i endoksyn bakteryjnych, a więc karboksymetyloceluloza może być bezpiecznie stosowana u alergików. Jest to produkt plastyczny, można go podawać w mniejszych objętościach uzyskując pożądany efekt.

Idealnie nadaje sie do wypełniania wszelkich zmarszczek i bruzd. 

Jeśli wypełniacz ma równoczesnie stymulować odbudowę tkanek preparatem z wyboru jest Ellanse zawierający 30% karboksymetylocelulozy (dającej  objętość) i 70% polikaprolaktonu, który jest bioresorbowalnym stymulatorem syntezy kolagenu. Długość łańcucha polikaprolaktonu decyduje o trwałości efektów utrzumujących się: 1 rok Ellanse S, 2 lata Ellanse M, 3 lata Ellanse L bądź 4 lata Ellanse E. 

Idealnym wypełniaczem wszelkich zmarszczek, bruzd i ubytków tkankowych jest tkanka tłuszczowa - w gabinecie CYNAMON oczyszczana jest ona metodą PUREGRAFT, a następnie korzystając z nanotransferów TULIP tworzony jest wypełniacz o gęstości dopasowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabiegi lipofilingu dają naturalny i długotrwały efekt.


Potrzebujesz bezpłatnej pomocy w doborze zabiegu? Skontaktuj się z nami!